У разі введення пільг для трудових мігрантів від подібної можливості відмовилися б всього 6% опитаних, – йдеться в рапорті, опублікованом Work Service.
«Дана тенденція невигідна для польської економіки, оскільки в перспективі ми можемо втратити до півмільйона іноземних працівників. А це, в свою чергу, негативно відіб’ється на темпах зростання ВВП», – зазначає глава Work Service Матей Вітуцкій.
За його словами, до цих пір експерти сходилися на тому, що в рамках конкуренції за трудових мігрантів з Німеччиною перевага Польщі – це географічна та мовна близькість. «На жаль, наші дослідження показують, що вони знаходяться в самому кінці списку причин, через які українці вибирають роботу в нашій країні. Ключову роль відіграють розміри заробітку, які в Німеччині як і раніше вище, ніж в Польщі», – уточнює Вітуцкій.
Згідно з представленим рапортом, більше 75% працівників з України вказує як причину приїзду до Польщі вищий в порівнянні з українським рівень заробітку, 37% – більш високий рівень життя, 22% – проблеми з пошуком роботи на батьківщині.
«79% опитаних позитивно оцінює умови роботи в Польщі, 85% – співпраця з польськими колегами. Це повинно налаштовувати на позитивний лад, проте слід пам’ятати і про те, що на даний момент дві третини трудових мігрантів з України виконують роботу, яка не відповідає їх кваліфікації. Це стосується в першу чергу осіб з вищою освітою, що, в свою чергу, вказує на те, що наш ринок праці не використовує їх потенціал в повній мірі», – підкреслив глава Work Service.
Джерело: money.pl