За оцінкою експертів PKO BP, ринок праці Польщі демонструє кращі результати з 1990 року. Число безробітних в червні склало менше мільйона. Зберігається дуже високий попит на кадри. До Польщі як і раніше приїжджають іноземці: в 2016 році в Польщі з’явилося 672 тис. тимчасових працівників, що є найзначнішим результатом для Організації економічного співробітництва і розвитку. На думку аналітиків PKO BP, наплив трудових мігрантів з України в цьому році стабілізувався, а їх вплив на ринок як і раніше залишається позитивним. Мігранти з України прагнуть змінити характер перебування в Польщі з тимчасового на постійний.

З’являються сигнали, що свідчать про те, що працівники громадського сектора можуть в перспективі вимагати підвищення оплати праці. Якщо вони доб’ються свого, динаміка зростання заробітної плати може досягти прогнозованых 8% в третьому кварталі.

Згідно з оцінкою експертів PKO BP, в третьому кварталі 2018 року злотий може трохи ослабнути по відношенню до євро. За прогнозами, 1 євро буде коштувати 4,4 злотих. Це ніяк не зашкодить польській економіці, а для експортерів, навпаки, може стати плюсом. Крім того, польським облігаціям до кінця року також ніщо не загрожуватиме.

Позитивний сценарій розвитку чекає і дефіцит бюджету. Аналітики підкреслюють, що великий шанс виходу на рівень 10-15 млрд злотих (а не 40 млрд, як прогнозувалося раніше).

Джерело: money.pl

Ми допомагаємо знайти нову високооплачувану роботу. Почніть заробляти разом з нами.

Розсилка новин

Введіть свою адресу електронної пошти, щоб б постійно отримувати свіжі новини і вакансії. Ми обіцяємо без спаму!