МАЙЖЕ 40% УКРАЇНЦІВ ВЛАШТУВАЛИСЯ Б НА РОБОТУ ЗАКОРДОН, В БЛИЗЬКО 30% ГОТОВІ ВИЇХАТИ НА ПОВНЕ ПРОЖИВАННЯ ДО БІЛЬШ РОЗВИНУТИХ КРАЇН СВІТУ
Таку заяву зробив президент громадської організації “Всеукраїнська Асоціація компаній з міжнародного працевлаштування” Василь Воскобойник на одній з прес-конференцій в Укрінформі.
“Наші заробітчани давно вже стали вагомим фактором української економіки. За останні 5 років в Україну було перераховано близько 35 млрд. доларів”, – поділився Василь Воскобойник.
Рекордна сума із закордону в вигляді грошових переказів від заробітчан надійшла у 2013 році. Тоді за даними Національного банку в Україну надійшло 8,5 млрд доларів, а це значно перевищує розмір іноземних інвестицій.
До того ж українці, заробивши грошей, планують повернутися до України. У зв’язку з чим, Василь Воскобойник висловлює припущення, що робота закордоном змінить менталітет українців-заробітчан, і повернувшись до України, вони намагатимуться змінити на краще становище всередині України. В першу чергу йдеться про зміни у сфері працевлаштування, а саме: легальне працевлаштування, відмова від зарплати в конвертах, оплата податків, страхування життя та майна.
Крім того, працевлаштовуючись закордоном, майже у 90% випадків українці потрапляють на шахраїв. Вирішити цю проблему можна шляхом посилення умов роботи у цій сфері. З одного боку потрібно максимально полегшити вихід на ринок нових учасників шляхом переведення ліцензії виключно в ліцензію повідомного характеру. Однак, обов’язково потрібно запровадити кримінальну відповідальність за протиправні дії здійснені на цьому ринку, ділиться думками Василь Воскобойник.