МІЛЬЙОН УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ВЛАШТУВАЛИСЯ В ПОЛЬЩІ, СТАЛИ ВАЖЛИВИМ ЧИННИКОМ ЇЇ ЕКОНОМІКИ

Кількість співвітчизників, які виїжджають в Польщу жити і працювати, постійно зростає: кількість студентів з України за останні роки зросла в сім разів, заробітчан — в 2,5 рази.
У порівнянні з докризовим 2013 роком, у 2015 році кількість українців, які отримали право на тимчасове або постійне проживання в Польщі, зросла в чотири рази. Зокрема, кількість виданих в минулому році поляками дозволів на тимчасове проживання становила 35,2 тис., а постійних — 6,4 тис. Загальне число українців станом на 2015 рік з урахуванням постійно проживаючих, сезонних робітників і студентів досягла 1 млн осіб. Про це заявила Беата Шидло, прем’єр-міністр Польщі.
У польському уряді гостям з України раді. Для залучення трудових мігрантів, фахівців та студентів тут запускають нові програми лояльності. Мета офіційної Варшави проста: заповнити прогалини на власному ринку праці та освіти, що сформувалися після приєднання до ЄС і, як наслідок, масової міграції поляків в Західну Європу.
Робота в Польщі на першому місці за популярністю серед українців, стверджують в групі Transnational Consulting Services, яка допомагає співвітчизникам шукати роботу за кордоном. Та й польські роботодавці — найактивніші в Україні серед інших іноземців. Їм потрібні як робочі руки — від штукатурів до збирачів полуниці, так і мізки — лікарі і програмісти.
За останні три роки кількість українців, які працюють у Польщі, зросла в 2,5 рази. Тепер їх, за даними місцевого міністерства сім’ї, праці та соцполітики за 2015 й, вже 762,7 тис. осіб. А в цілому з урахуванням всіх категорій,— приблизно 1 млн.
“До 2013 року кількість українських працівників взагалі не перевищувала 130 тис., і поляки плакали, що нікому яблука збирати,— згадує Олена Малиновська, головний науковий співробітник відділу соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень. Криза і війна призводять до того, що людям потрібно шукати роботу хоч десь”.
Отримати низькокваліфіковану роботу в Польщі простіше простого — роботодавці самі залишають заявки в місцевих органах влади. Для сезонної роботи на п’ять-шість місяців українцям не потрібен навіть спеціальний дозвіл, варто просто отримати візу. Чоловіки в основному працюють різноробочими в сфері будівництва, жінки зайняті в сільському господарстві або наймаються прибиральницями і доглядальницями. Середня зарплата в цій сфері — близько $500 в місяць. Поляки такою роботою нехтують або воліють робити її за набагато більші гроші в Німеччині або Великобританії. Але для українців, особливо з депресивних регіонів, подібні суми привабливі.
Крім сезонних робіт, серед українців набирає популярність більш довготривале і серйозне працевлаштування. Попит є на технічних фахівців, офісних службовців, лікарів, програмістів, тощо. Для такої роботи українцям потрібно отримати спеціальний дозвіл, але тих, хто шукає кращого життя – бюрократичні процедури не зупиняють. У 2015 році, порівняно з 2014 м, число запитів на подібні документи з боку українців подвоїлося, склавши 54,7 тис. “Українці потрібні Польщі. Від польських роботодавців я чую тільки найкращі відгуки. Це розумні і працьовиті люди,— пояснює Дзевіт.— І це не тільки прибиральниці, як випливає з стереотипів, а хороші програмісти, лікарі і педагоги”.

Ми допомагаємо знайти нову високооплачувану роботу. Почніть заробляти разом з нами.

Розсилка новин

Введіть свою адресу електронної пошти, щоб б постійно отримувати свіжі новини і вакансії. Ми обіцяємо без спаму!