Фермери Бранденбурга заявляють про брак робочих рук при зборі спаржевої квасолі. Ситуацію ускладнює те, що значна частина працівників з Польщі та Румунії, які мали намір приїхати до Німеччини, не зробила цього.

Спаржева квасоля займає важливе місце в німецькій кухні. Сезон вирощування починається у другій половині квітня. Середньостатистичний німець споживає близько 2,2 кг продукту в рік. Збір спаржевої квасолі входить в список важких і некомфортних занять.

«Брак робочих рук все більш очевидний. В цьому році не приїхали навіть ті працівники, які відвідували Німеччину регулярно», – зазначив на сторінках «Tageszeitung» глава союзу «Спаржа з ​​Белица» Юрген Якобс.

Закономірним підсумком дефіциту робочих рук стала відмова частини фермерів від подальшого культивування спаржевої квасолі. Однак це не полегшило їм конкурування з представниками інших секторів, наприклад, будівництва, де мінімальна годинна оплата праці становить 9 євро. «Ми не можемо запропонувати працівникові таку плату, оскільки не в змозі компенсувати витрати підвищенням цін», – уточнив німецький виробник.

Джерело: finance.wp.pl

Ми допомагаємо знайти нову високооплачувану роботу. Почніть заробляти разом з нами.

Розсилка новин

Введіть свою адресу електронної пошти, щоб б постійно отримувати свіжі новини і вакансії. Ми обіцяємо без спаму!