У порівнянні з минулим роком середня зарплата зросла на 7,1%. У другому кварталі 2018 року вона склала 4521,08 злотих, повідомило Центральне статистичне управління. Це на 300 злотих більше, ніж рік тому і на 101 злотих менше, ніж в попередньому кварталі (з поправкою на те, що в першому кварталі часто виплачуються бонуси до пенсії і тринадцяті зарплати).

Ці дані стосуються не тільки великих підприємств, а й бюджетних компаній. Таким чином, вони виглядають більш надійними, ніж цифри по найбільшим компаніям, де середній заробіток в червні склав 4848 злотих брутто, – відзначили в GUS.

Найбільший попит на кадри створює бізнес-сектор, де зростання зарплат було найпомітнішим. Бюджетний сектор і невеликі компанії платять своїм працівникам менше. Причина – природні зміни на ринку праці: зараз роботодавці зазнають серйозних труднощів з підбором кадрів.

Безробіття в липні впала до позначки 5,9% (на 1,1% менше, ніж в минулому році). Число безробітних склало 961,5 тис. осіб (на 178,5 тис. менше, ніж в минулому році). У наявності базове правило ринкової економіки: чим менше товару (робочих рук) за умови високого попиту, тим вище на нього ціни (тут – заробітна плата).

Джерело: money.pl

Ми допомагаємо знайти нову високооплачувану роботу. Почніть заробляти разом з нами.

Розсилка новин

Введіть свою адресу електронної пошти, щоб б постійно отримувати свіжі новини і вакансії. Ми обіцяємо без спаму!