ЯКУ ПЕРЕВАГУ НАДАЄ ЗНАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ

На момент працевлаштування важливо не тільки інформувати роботодавця про володіння іноземною мовою, а також важливо правильно показати свої знання. Як краще написати резюме? Як впливає знання іноземної мови на розмір зарплати? Про це ми розповімо в даній статті.

Далеко не кожна людина може похвалитися володінням іноземною, тим більше знанням кількох мов. На сьогоднішній день багато українських громадян, завдяки своїй працьовитості і прагненню кращого життя, володіють як мінімум трьома мовами. Майже всі українці з дитинства вільно розмовляють українською і російською мовами. Завдяки сучасним навчальним програмам з вивчення іноземних мов, дуже багато громадян освоїли по одній європейській мові (як правило, англійська). Для порівняння, середньостатистичний громадянин США або Росії говорить тільки на рідній мові і не відрізняється багатим світоглядом.

Наскільки дружні українці з іноземними мовами?

Статистичні дані щодо володіння українцями іноземних мов ведуть рекрутингові компанії, однією з таких є компанія Frchers. За розрахунковими даними компанії спостерігається наступна картина:

 • До 30-ти% від загального числа претендентів роботи за кордоном, володіють іноземною мовою на початковому розмовному рівні;
 • 70% кандидатів з числа топ-менеджерів впевнено володіють іноземною мовою;
 • Претенденти з числа співробітників компаній, що працюють з іноземними ринками, в 100% -му своєму складі знають англійську мову.

Слід врахувати, що на кожну вакансію потрібен свій рівень знання мови. У багатьох випадках достатньо знати іноземну мову на рівні команд; наприклад – для укладення контракту моряка з судноплавної торговою компанією. В іншому випадку необхідно володіти специфічною іноземною мовою, якщо ви збираєтеся працювати в медицині або в металургійному виробництві.

Як краще відзначити в резюме знання іноземної мови?

В окремих випадках претенденти складають своє резюме на іноземній мові. Не можна сказати, що такий варіант зазначеного документа потрібно роботодавцеві і скоріше є винятком, ніж правилом. Для складання типового резюме краще відзначити наступне:

  • Ступінь володіння іноземною мовою (початковий рівень, середній, високий, специфічний);
  • Акцент на усну чи письмову варіант володіння мовою;
  • Документ, який підтвердить ваші знання.

Хочеться порадити, не перебільшуйте свій рівень знань, володіння мовою легко перевіряється навіть на співбесіді, не кажучи про практику.

Чим ви цікаві роботодавцю? Вашим захопленням вивчати іноземні мови!

Викладачі навчальних програм з вивчення іноземних мов відзначають основні причини, за якими українські громадяни вивчають мови:

   • Для просування по кар’єрних сходинках у себе на батьківщині;
   • З метою влаштувати своє особисте життя за кордоном;
   • Для вивчення світової історії і культури в подорожах.

Існують рідкісні особистості, які іноземну мову використовують як тренажер для мізків, тим самим тренуючи пам’ять.

При здобутті роботи, представляти вивчення іноземних мов як своє хобі, може бути ризикованим. Хоча і тут є варіанти.

Позитивним прикладом ділиться компанія з працевлаштування за кордоном Trionika. Якщо роботодавець бачить перед собою співробітника, який успішно вивчає іноземну мову, без гострої професійної необхідності – про таку людину складається думка, як про таку що прагне до зростання, причому за допомогою власних сил.

У іншому випадку, зустрічаються претенденти, які вивчають тривалий час іноземну мову за відсутності конкретики в цілях і відсутність позитивного результату – аргументують початком шляху. Досвідчений рекрутер відразу побачить ледачого не перспективного індивіда, який звичайно не стане майбутнім співробітником хорошого підприємства.

Чи існує залежність між розміром зарплати і знанням іноземної мови?

Ринок праці не оцінює вас за кількістю іноземних мов, якими ви володієте. Важливо, знати мову на такому рівні, який потрібний вашій професії. У багатьох компаніях спільних з іноземними підприємствами – знання англійської мови впливає не на розмір зарплати, а на сам факт отримання роботи. Без знання мови неможливо отримати місце в пристойній фірмі.

Якщо знання іноземної мови, вакансія розглядає як одну з посадових обов’язків, то розмір зарплати, звичайно, залежить від даної обставини, але не є основною умовою для отримання роботи. Хоча у претендентів, які володіють іноземною мовою шансів більше.

Відповідно до проведеного спостереження, роботодавець більшою мірою цінує співробітника, який володіє затребуваною мовою, активніше йде на зустріч з багатьох питань, в тому числі в частині підвищення зарплати.

Універсальна англійська не завжди допоможе в працевлаштуванні.

Англійська мова є універсальною мовою і не тільки в частині працевлаштування. Вивчивши англійську, ви завжди будете почувати себе комфортно і впевнено на будь-якому континенті, як на відпочинку, так і на роботі.

В даний час в Україні відкриваються безліч компаній і філій ЄС. Для працевлаштування українських громадян запрошують в такі країни як Польща, Німеччина, Франція. Так само для України відкрився і східний ринок праці. Це такі країни, як Китай, Японія, Ізраїль.

Кадри зі знанням державних мов вище перерахованих країн, особливо на рівні знань технічного іноземного, потрібні і гідно оцінюються в частині оплати праці.

Вивчаючи іноземну мову – ви інвестуєте в своє майбутнє. В умовах високої конкуренції на ринку праці, знання іноземної мови є вагомою перевагою. Кандидата зі знанням іноземної мови розглядатимуть як співробітника для найбільш цікавих проектів і вакансій.

Ми допомагаємо знайти нову високооплачувану роботу. Почніть заробляти разом з нами.

Розсилка новин

Введіть свою адресу електронної пошти, щоб б постійно отримувати свіжі новини і вакансії. Ми обіцяємо без спаму!